Dijital Pazarlama Fiyatları

Seolio Olarak Sizlere Sunduğumuz Maksimum Verim Dijital Pazarlama Paketleri Arasından Sizlere Uygun Olanı Seçerek Bize Ulaşın.

Küçük İşletme Paketi

4999₺/ay

Küçük işletme paketimiz ile dijital varlıklarınızı büyütmeye başlayabilirsiniz.


Limitsiz Pazarlama Paketi

Teklif Alınız

Limitsiz pazarlama paketi ile sınırları fazlası ile aşabiliriz. Hemen bizimle iletişime geçin.


Dijital Pazarlama Hizmeti

Gelişen teknoloji ile birlikte dijital dünyada yer almak çok daha önemli hale geldi. Bu alanda yer almak isteyen firmalar ise dijital pazarlama hizmeti sayesinde markasını dijital dünyaya adapte edebiliyor.

Dijital Pazarlama Hizmeti Nedir?

Dijital pazarlamanın ne olduğu son dönemde pek çok marka tarafından araştırılıyor. Bu terimin günlük yaşamda çok daha fazla kullanılması merak edilmesini etkiliyor. Dijital pazarlama hizmet ya da ürünün dijital kanallarda daha popüler hale gelmesini sağlayan bir hizmettir. Bu hizmet ile beraber web siteleri, sosyal medya, e posta ya da mobil uygulama gibi mecralarda ürün veya hizmet tanıtılabiliyor.

Dijital pazarlama tamamen elektronik platformlar üzerinden yürütülür. Elektronik platformlar üzerinden yürütüldüğü için hizmet ya da ürün çok kısa süre içerisinde potansiyel müşterilere duyurulabiliyor. Bu da dijital pazarlama hizmetinin kullanım sıklığının hızlı bir şekilde artmasını sağlıyor.

Dijital Pazarlama Hizmetinin Avantajları

Dijital pazarlama hizmetinin birbirinden özel avantajları var. Bu avantajlarından ötürü markaların büyük bir çoğunluğu bu alana yöneliyor. Bu hizmetin markalara sunduğu avantajlardan bazıları şunlardır:

•Dijital değerin kısa sürede yükselmesine olanak sağlar.

•Marka ya da firmaların hedefine daha kolay ulaşmasını sağlar.

•Dijital iş modeli oluşturmada markalara yardımcı olur.

•Dijital alanda yapılan pazarlama hizmetinin daha kolay yürütülmesine olanak sağlar.

•Şirket yöneticilerinin zamanını daha iyi yönetmesine yardımcı olur.

•Markaların daha ekonomik olarak reklam yapmasını sağlar.

Dijital pazarlama hizmetinin faydası işletme ya da firmanın beklentilerine göre değişiklik gösterebiliyor.

Dijital Pazarlama Hizmetiyle Geleneksel Pazarlama Hizmeti Arasındaki Farklar

Son 20 yıllık sürece kadar firma ve markalar geleneksel pazarlama hizmetini kullanıyordu. Ancak dijital pazarlama hizmetinin hayatın içerisinde yer almasıyla beraber bu iki pazarlama hizmeti arasındaki farklar sorgulanmaya başladı. Bu iki hizmet arasındaki en önemli fark ölçülebilir. Dijital pazarlama hizmetinin detayları ve başarısı net bir şekilde ölçülebilirken geleneksel pazarlama hizmetinin başarısını görmek daha zordur.

Geleneksel pazarlama hizmetinde tek bir alana yoğunlaşılıyor. Ancak dijital pazarlama hizmetinde birden fazla alana hizmet verilir. Bu sayede dijital pazarlama hizmetinin daha avantajlı olduğu anlamına geliyor.

Geleneksel pazarlamada broşür, gazete ya da bilboard gibi materyaller kullanılırken dijital pazarlamada mail, sosyal medya reklamları gibi içerikler kullanılır.

Dijital Pazarlama Hizmeti Yöntemleri

Dijital pazarlama hizmetinden yararlanmak için birtakım yöntemler kullanılmalıdır. Bu yöntemlerin etkili sonuçlar sunabilmesi için profesyonel ve uzman kişiler tarafından uygulanması büyük önem arz ediyor. Dijital pazarlama hizmetinde kullanılan ilk yöntem arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO hizmetidir. SEO hizmetiyle beraber markanın hizmet ya da ürünü arama motorlarında üst sıraya yükseltilir.

Dijital pazarlama hizmetini uygulamak için tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de sosyal medya pazarlamasıdır. Sosyal medya kanallarında yapılan pazarlama teknikleriyle hedef kitleye daha kolay ulaşılabiliyor.

Dijital pazarlama hizmetinin etkili olabilmesi için ınfluencer marketing olarak bilinen içerik pazarlama yöntemi kullanılabiliyor. İçerik pazarlama yönteminde reklam vererek ürünün tanıtılması esas amaçtır.

Neden Dijital Pazarlama Hizmetini Kullanmak Gerekir?

Dijital pazarlama hizmetinin kullanılması günümüzde elzem bir ihtiyaç olarak kabul ediliyor. Bu hizmetin tercih edilmesindeki en önemli etken alışveriş anlayışının değişmesidir. Günümüzde çevrimiçi alışverişler tüm alışverişin büyük bir çoğunluğunu kapsıyor. Bu da ürün ve hizmetlerin çevrimiçi ortamlarda daha fazla tanıtılması gerekliliğini ortaya çıkarıyor.

Dijital pazarlamanın tercih edilmesindeki bir diğer etken ise markayı bilmeyen müşterilerin gerçek müşteri haline getirilmesine yardımcı olmasıdır. Bu hizmet sayesinde markayı daha önceden tercih etmemiş müşterilere ulaşılıp gerçek müşteri yapılabiliyor.

Dijital pazarlama hizmetinin tercih edilmesindeki diğer bir neden ise ekonomik olmasıdır. Reklam harcamalarını minimuma düşüren bu hizmet sayesinde ekonomik olarak reklam yapılabiliyor.

Dijital Pazarlama Hizmeti Nasıl Yürütülür?

Dijital pazarlama hizmetinin yürütülmesi için profesyonel bir takıma ihtiyaç duyulur. Bu bağlamda hem profesyonel takıma ulaşmak hem de süreç içerisinde oluşabilecek sorunları ortadan kaldırmak için dijital pazarlama ajansı ile iletişime geçmek gerekiyor. Bu ajans, hizmeti alacak bireylere uygun bir strateji geliştirerek süreci daha profesyonel olarak yürütüyor.

Dijital pazarlama hizmetinin yürütülebilmesi için ilk olarak markanın beklentileri göz önünde bulundurulur. Beklentiler net bir şekilde dile getirildikten sonra markaya uyacak, kaliteli bir strateji geliştirilir. Bu stratejiye uygun hareket edilip uygun yöntemlerden yardım alınır.

Uygun yöntemler uygulandıktan sonra müşteri taleplerinin karşılanıp karşılanmadığını, sürecin başarılı olup olmadığını belirten değerlendirme aşamasına yer verilir.

Dijital Pazarlama Uzmanı Kimdir?

Dijital pazarlama hizmetinin nitelikli sonuçlar sunabilmesi için dijital pazarlama uzmanı olarak görev yapan bireylere ihtiyaç duyuluyor. Dijital pazarlama uzmanları dijital teknolojileri yakından tanıyan, bu alanda hizmet sunan ve şirketin pazarlama stratejilerini yakından tanıyan bireylerdir. Bu da dijital pazarlama hizmetinin kalitesini artırır.

Dijital pazarlama uzmanının önemli bir görevi marka imajını geliştirmesidir. Marka imajını geliştirmesi ve dijital teknolojide markayı üst sıralara çıkarması uzmanlara duyulan ihtiyacın artmasını sağlamıştır.

Dijital pazarlama uzmanlığı için dijital pazarlamanın temellerini öğrenip bu alanda eğitim almak oldukça önemlidir. Bunun yanında gerçek bir staj deneyimi ve dijital pazarlama araçlarının kullanımının öğrenilmesi uzman olarak görev yapmak isteyen bireylerde olması gereken özelliklerdendir.

Dijital Pazarlama Hizmetini Hangi Firmalar Kullanabilir?

Dijital pazarlama hizmetinin en önemli avantajlarından bir tanesi de kullanım alanının oldukça geniş olmasıdır. Kullanım alanı oldukça geniş olduğu için farklı sektördeki firmalar gönül rahatlığı ile bu alana yönelebiliyor. Dijital pazarlama hizmetini giyim, teknoloji, akaryakıt, kitap, ev eşyaları gibi farklı sektördeki firmalar kullanabiliyor.

Dijital pazarlama hizmetinin farklı firmalar tarafından kullanılması farklı stratejilere ihtiyaç duyulmasına neden oluyor.

Dijital Pazarlama Örnekleri

Dijital pazarlama örneklerine pek çok farklı örnek verilebiliyor. Hem ülkemizde hem de dünyada pek çok farklı marka tarafından takip ediliyor. Bu markaların başında Coca Cola geliyor. Coca Cola yaptığı dijital çalışmalar sayesinde markasını her geçen gün ileriye taşıyor.

Dijital pazarlama hizmetine dahil olan diğer markalar ise Arçelik ve Beko gibi önemli beyaz eşya devleridir. Arçelik ve Beko gibi markalar SEO hizmetiyle markasını üst seviyelere taşıyabiliyor.

Dijital Pazarlama Uygulamaları

Dijital pazarlama hizmetini uygulayabilmek için birtakım farklı uygulamalardan faydalanılır. Bu uygulamaların başında Canva geliyor. Hareket halindeki grafikleri oluşturmaya yardımcı olan Canva sayesinde sosyal medya veya e postada grafik ögelerine yer verilebiliyor. Bunun yanında Evernote de dijital pazarlama hizmetinin başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için kullanılan bir uygulamadır.

Evernote sayesinde not, fikir ve günlük detaylar çok daha kolay bir şekilde not edilebiliyor. Bunun yanında Evernote proje ve kampanyaların kolay bir şekilde yürütülmesine olanak sağlıyor. Evernote sayesinde bireyler hiçbir şeyin izini kaybetmek zorunda kalmıyor.

Dijital Pazarlama Hizmetinin Süresi

Dijital pazarlama hizmetinin belli bir süresi vardır. Bu süre zarfında sürece gereken özeni göstermek oldukça önemlidir. Dijital pazarlama hizmetinin süresi sektöre ve amaçlanan duruma göre değişiklik gösteriyor. Ancak genel olarak bakıldığında bu işlemin süresi 6 aya kadar uzayabiliyor.

Dijital pazarlama hizmetinin süresini net bir şekilde öğrenebilmek için ajansla iletişime geçip gerekli bilgiyi almak gerekiyor.